archiwum:

Kongres 2023

Pierwszy kongres z cyklu „Silni Wiekiem” skierowany do osób 50+, poszukujących pracy, już za nami! Jak było? Fantastycznie!

To był niezwykły dzień wypełniony ciekawymi sesjami tematycznymi, intersującymi panelami dyskusyjnymi oraz inspirującymi wystąpieniami 25 prelegentów i ekspertów, którzy z pasją dzielili się wiedzą i swoimi osobistymi doświadczeniami. Zwieńczeniem Kongresu był jubileuszowy recital Bohdana Łazuki i Czesława Majewskiego.

archiwum:

Kongres 2023

Pierwszy kongres z cyklu „Silni Wiekiem” skierowany do osób 50+, poszukujących pracy, już za nami! Jak było? Fantastycznie!

To był niezwykły dzień wypełniony ciekawymi sesjami tematycznymi, intersującymi panelami dyskusyjnymi oraz inspirującymi wystąpieniami 25 prelegentów i ekspertów, którzy z pasją dzielili się wiedzą i swoimi osobistymi doświadczeniami. Zwieńczeniem Kongresu był jubileuszowy recital Bohdana Łazuki i Czesława Majewskiego.

Pracodawco, Pracowniku! Dowiedz się, jak świadomie wykorzystać srebrny potencjał.

Chcesz utrzymać dotychczasową pracę lub szukasz nowej? Masz wiedzę, doświadczenie i umiejętności, a za sobą mnóstwo osiągnięć i sukcesów. Jesteś pracownikiem niemal doskonałym, więc dlaczego nie możesz znaleźć pracy? Bo jesteś po pięćdziesiątce? Wielu traktuje to jak wadę, ale czy słusznie? Zdecydowanie nie! O tym, jak z wieku zrobić kolejną zaletę, dowiesz się podczas kongresu SILNI WIEKIEM. 

Zapraszamy na konferencję, której celem jest pokazanie, jak ogromny potencjał tkwi w osobach 50+, jak i jak cenny dla pracodawcy może być pracownik po pięćdziesiątce. Konferencja skierowana jest zarówno do osób po 50. roku życia, które poszukują pracy lub zastanawiają się nad jej zmianą oraz do pracodawców, którzy chcieliby się przekonać, jak wiele taka osoba może wnieść do ich organizacji.

Podczas konferencji, która jest pierwszą z cyklu Silni Wiekiem, będziesz uczestniczyć w wielu interesujących prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy kilkunastu niezwykle ciekawych prelegentów, m.in. prof. Andrzeja Blikle, Miłosza Brzezińskiego, Katarzynę Sadownik, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i pokażą, że osoba po 50 roku życia może być cennym i poszukiwanym pracownikiem.

* Harmonogram
* Harmonogram

9.00–10.00 Rejestracja

10.00–10.30
Przywitanie gości i organizatorów:
Katarzyna Montgomery

Freelance po 50. czyli luksusowe bezrobocie

sesja I

DOJRZAŁY PRACOWNIK (50+) W FIRMIE PRZYSZŁOŚCI – CZY WIEK MOŻE OKREŚLAĆ JAKOŚĆ PRACOWNIKA
Kultura organizacyjna w nowoczesnych przedsiębiorstwach, czyli jak budować wyjątkowe relacje pomiędzy pracownikami w różnym wieku. Wstęp do omówienia założeń „Turkusowej Organizacji”

10.30–10.45 wystąpienie: Miłosz Brzeziński

Srebrna Moc w biznesie, czyli współpraca z potencjałem dojrzałego pracownika

(zagadnienia: Analiza korzyści dla firm związanych z zatrudnieniem pokolenia silver. Sposoby komunikacji z osobami +55 oraz zasoby pracownika +55)  

10.45–11.00 wystąpienie: prof. Andrzej Blikle

Turkus jako filozofia funkcjonowania firmy – przejście od tradycyjnej do Turkusowej Organizacji 

(zagadnienia: definicja i cechy Turkusowej Organizacji, korzyści i wyzwania związane z wprowadzaniem turkusowej kultury w firmie)

11.00–11.55 Panel dyskusyjny

  1. Prof. Andrzej Blikle, matematyk, informatyk, przedsiębiorca, wykładowca akademicki
  2. Miłosz Brzeziński, autor, doradca biznesowy, wykładowca akademicki
  3. Diana Rychter, menedżerka ds. badań i analiz rynkowych Nationale-Nederlanden – „Raport Długie Jutro”
  4. Admina Solecka, HR BP Oknoplast
  5. Emilia Gawryluk, Dyrektorka rozwoju, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej
  6. Beata Pawlińska-Wiak, Dyrektor II Oddziału ZUS w Warszawie

* panel finansowany ze środków m.st. Warszawa w ramach umowy na realizację zadania publicznego nr UMIA/PS/B/VI/3/10/176/2023-2025

11.55–12.15 Kawa, herbata, networking

sesja II

SYTUACJA OSÓB PO PIEĆDZIESIĄTYM ROKU ŻYCIA (50+) NA RYNKU PRACY. POTENCJAŁ POKOLENIA SILVER

12.15–12.30 wystąpienie: Jacek Jakubowski

Srebrna Moc: wykorzystanie potencjału Seniorów w budowaniu zespołów międzypokoleniowych. Korzyści dla firmy płynące z doświadczenia, umiejętności i wiedzy Seniorów.

(zagadnienia: analiza umiejętności i kompetencji Seniorów w kontekście funkcjonowania firmy, tworzenie środowiska pracy uwzględniającego różnorodność pokoleniową, efektywne zarządzanie zespołami osób w różnym wieku, programy szkoleniowe i rozwojowe dla pracowników po pięćdziesiątce, stymulowanie ich kreatywności i innowacyjności)  

12.30–12.45 wystąpienie: Zbigniew Zegler

Srebrna Moc: jak napisać dobre CV po 50-tce 

12.45-13.40 Panel dyskusyjny

Sytuacja osób 50+ na rynku pracy

  1. Jacek Jakubowski, psycholog, prezes fundacji, przedsiębiorca
  2. Zbigniew Zegler, dziennikarz muzyczny
  3. Konrad Grygo, Analityk biznesowy OLX PRACA – raport „Srebrne talenty na rynku pracy”
  4. Katarzyna Sadownik, WhiteTul
  5. Grzegorz Wolff, Z-ca Dyrektora Urzędu Pracy m.st. Warszawa
  6. dr Elżbieta Ostrowska, Przewodnicząca PZEiR
  7. Katarzyna Fetter, prezeska Fundacji Pora na Seniora

13.40–14.10 Kawa, herbata, networking

sesja III

SIŁA WIEKU I KOBIECOŚCI, CZYLI JAK WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ KOBIET PO PIĘĆDZIESIĄTYM ROKU ŻYCIA

14.10–14.25 wystąpienie: Beata Harasimowicz

Kobieta dojrzała na rynku pracy – czyli kobieca Silver Moc  

14.25–14.40 wystąpienie: Agnieszka Perepeczko

Zawsze do przodu

14.40–15.35 Panel dyskusyjny

  1. Beata Harasimowicz, scenarzystka, reżyserka, producentka telewizyjna
  2. Agnieszka Perepeczko, aktorka, autorka, fotografka
  3. dr Robert Kowalczyk, psycholog, seksuolog kliniczny
  4. dr Jacek Tulimowski, ginekolog, ultrasonolog
  5. Marta Szymczak, prezeska DepilConcept
  6. Katarzyna Piątkowska, Managing Director HAVI

15.35–15.55 Kawa, herbata, networking

sesja IV

WSPÓŁCZESNE TECHNOLOGIE A „SREBRNE DOŚWIADCZENIE” - WYZWANIA I MOŻLIWOŚCI​

15.55–16.10 wystąpienie: Wiktor Niedzicki

Nowoczesne technologie i sztuczna Inteligencja we współpracy z pokoleniem Silver – czy to w ogóle jest możliwe? Demontaż negatywnych stereotypów dotyczących wieku w kontekście innowacyjności i kreatywności – jak pokolenie Silver może współpracować z AI? 

16.10–16.25 wystąpienie: Marcin Płassowski

„Umysłowa otyłość – czy AI nas zniewoli?

16.25–17.20 Panel dyskusyjny

  1. Wiktor Niedzicki, dziennikarz radowy i telewizyjny
  2. Marcin Płassowski, Head of Digital Transformation
  3. Tomasz Kozar, ekspert ds. rozwoju chmury i sztucznej inteligencji, Microsoft
  4. Silver Bullet Solutions
  5. Karol Stryja, pasjonat nowych technologii, założyciel The Podcast Makers
  6. Agnieszka Jagiełka – Managing Director LHH Polska

17.20–17.25 Podsumowanie konferencji

Zakończenie oraz zaproszenie na część artystyczną

17.25–18.00 Przerwa networkingowa

18.00–18.45 Recital jubileuszowy

Bohdan Łazuka i Czesław Majewski

Prelegenci i eksperci

Katarzyna Montgomery

Dziennikarka z 30-letnim doświadczeniem w prasie, telewizji, Internecie i radiu. Redaktor naczelna magazynów „VIVA!”, Życie jest Piękne” i miesięcznika „Zwierciadło”. Prowadząca talk show „Mała czarna”, programów „Lekcja Stylu”, „The Story of My Life: Historia naszego życia” oraz „Małe Wielkie Marzenia”. Dwukrotnie nominowana do Wiktora - Nagrody Akademii Telewizyjnej w kategorii Osobowość Telewizyjna. Wyróżniona nagrodą Dziennikarz Bez Barier. Wykładowca dziennikarstwa specjalistycznego na SWPS w Warszawie.

Prof. Andrzej Blikle

Prof. w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, czł. Europejskiej Akademii Nauk. Wykładał na uniwersytetach w Polsce, USA, Kanadzie, Danii i Szwecji. W latach 1990-2010 był prez. A.Blikle Sp. z o.o. Jest honorowym prez. stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smith’a. W 2015 r. jego książka „Doktryna jakości” zajęła I miejsce w konkursie Dziennika Gazety Prawnej w kategorii „Najlepszy poradnik ekonomiczny”, a w r. 2016 przez SGH została uznana za „najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015”. Od roku 2008 prowadzi firmę doradczą Andrzej Blikle Doradca.

Miłosz Brzeziński

Doradca w zakresie efektywności i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych. Honorowy członek założyciel Trend House Warsaw przy Cambridge Innovation Center. Mentor AIP Business Link, członek Rady Ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community i wykładowca akademicki. Autor książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym.

Beata Pawlińska-Wiak

Prawie od początku swojej kariery zawodowej związana z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Od 2019 r. kieruje II Oddziałem ZUS w Warszawie i Tomaszowie Mazowieckim. Ogólne pojęty rozwój jest dla Niej wyjątkowo ważny - nie tylko własny, ale również współpracowników. Ambitne i zmotywowane otoczenie to dla Niej bodziec do działania. Pełnienie funkcji dyrektora postrzega nie tylko jako kierowanie, ale też oferowanie pracownikom pewnych wartości i szans do rozwoju. W swojej pracy zawsze stara się tworzyć przestrzeń, w której współpracownicy czują, że ich kompetencje są w pełni wykorzystywane.

Admina Solecka

Humanistka w roli HR Business Partnera w Grupie Oknoplast. Doświadczenia zawodowe, nie tylko w obszarze HR, zdobywa już od ponad 20 lat jako managerka, szkoleniowiec, coach. Współpracowała z Instytutem Badań Edukacyjnych (MEN) oraz Fundacją Stella Virium, promującą ideę uczenia się i rozwoju przez całe życie oraz facylitacji procesu powrotu matek na rynek pracy oraz osób po 50 roku życia. Bardzo poważnie traktuje słowa J. Canfielda’a o tym, że „wszystko czego pragniesz, znajduje się po drugiej stronie strachu”.

Emilia Gawryluk

Praktyczka biznesu i menedżerka z kilkunastoletnim doświadczeniem, certyfikowana trenerka i konsultantka biznesowa. Od ponad 10 lat wspiera organizacje oraz pracujących tam menedżerów w rozwoju umiejętności menedżerskich i radzeniu sobie z bieżącymi wyzwaniami, w tym m.in. zarządzaniu zespołami międzypokoleniowymi. Stworzyła i prowadzi audycję Odcienie biznesu, w której zaprasza do rozmowy o świadomym liderstwie, budowaniu kariery, różnorodności i inkluzji oraz wyzwaniach współczesnego świata.

Zbigniew Zegler

Ex radiowiec, dziennikarz muzyczny, psycholog biznesu, lektor. W mediach od ponad ćwierćwiecza. Pracował jako prezenter, szef muzyczny i dyrektor programowy. Był dziennikarzem muzyczny w Radiu Zet, Grupie Radiowej Agory, Antyradiu, Eska Rock, MTV i Polskim Radiu oraz w polskim oddziale największej wytwórni muzycznej świata, Universal Music. Autor wielu publikacji w muzycznych periodykach. Obecnie zajmuje się doradztwem i coachingiem.

Jacek Jakubowski

Współzałożyciel Grupy TROP i Prezes Fundacji TROP. Psycholog, superwizor Szkoły Trenerów TROP, Szkoły Coachów TROP i Psychologicznej Akademii Lidera. Przewodniczący Rady Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Doświadczony mentor i coach. Prowadzi projekty rozwoju kultury organizacyjnej, zarządzania zmianą, budowania współpracy w strukturach sieciowych, rozwijania umiejętności psychospołecznych, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Konstruował programy przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji środowiska lokalnego.

Katarzyna Fetter

Założycielka i prezeska Fundacji im. Józefa Fettera „Pora na Seniora”. Posiada 20-letnie doświadczenie pracy w sprzedaży i sourcingu zdobyte w takich korporacjach, jak Samsung Electronics Polska, Orange Polska czy Technicolor. Certyfikowana trenerka grupowa, aktywna wolontariuszka, działaczka społeczna, członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu w Polsce. W ostatnich latach z sukcesami prowadzi projekty publiczne wspierające aktywność i rozwój osobisty oraz zawodowy osób po 60 r.ż. na zlecenie m.st. Warszawa. W swoim autorskim podkaście pt. „60 po 60-tce” przedstawia inspirujące sylwetki i historie życia zwyczajnych-nadzwyczajnych Klubowiczów, których poznała w trakcie pracy w fundacji.

Katarzyna Sadownik

Headunterka z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy Executive Search w firmach polskich i międzynarodowych. Konsultantka specjalizująca się w People Advisory w sektorach mediów, multimediów i nowych technologii. Od początku kariery jako headhunter realizuje projekty trudne, wymagające szczególnego zaangażowania i poufności. Od 5 lat prowadzi założoną razem z przyjaciółmi firmę WhiteTul, w której koncentruje się na pracy z najważniejszymi jednostkami świata - ludźmi.

Elżbieta Ostrowska

Absolwentka SGH, doktor ekonomii. W życiu zawodowym m. in. pracownik naukowy, wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obecnie Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, członek Rady Nadzorczej ZUS i Rady Polityki Senioralnej.

Grzegorz Wolff

Zastępca Dyrektora Urzędu Pracy m.st. Warszawy, samorządowiec, sercem Warszawianin. W Urzędzie Pracy odpowiada m.in. za promocję zatrudnienia, aktywizację zawodową, w tym działania skierowane do osób 50+ oraz w wieku emerytalnym (specjalny program pilotażowy Dobry pracownik nie ma wieku).

Konrad Grygo

Analityk biznesowy OLX, którego flagowym obszarem zainteresowań jest rynek pracy. Oprócz niego uważnie przygląda się i analizuje trendy w szeroko pojętym e-​commerce na kilku europejskich rynkach. Zanim dołączył do Grupy OLX, na potrzeby sektora inwestycyjnego badał zmiany w takich branżach jak wspomniany już e​-​​commerce, a także, FMCG, moda, czy zdrowie.

Dina Rychter

Menedżerka ds. badań i analiz rynkowych w Nationale-Nederlanden. Badacz rynku z ponad 20-letnim doświadczeniem, zarówno po stronie agencji badawczych, jak i klienta. Certyfikowany moderator warsztatów i projektów w metodologii Design Thinking.

Agnieszka Perepeczko

Podróżniczka, pisarka, fotografka i aktorka. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych i filmowych. Jest kobietą, która nigdy się nie zatrzymuje i czerpie z życia pełnymi garściami. Jej dewiza życiowa jest krótka: „Radość istnienia w każdym dniu, choćby przez kilka sekund”. Jak mało kto potrafi szczerze i odważnie mówić o trudnych chwilach w swoim życiu, a jej życie jest inspiracją dla wielu kobiet. Jak wiele razy mówiła w wywiadach, wiek nie może i nie jest dla niej przeszkodą w realizacji marzeń.

Beata Harasimowicz

Scenarzystka, reżyserka, producentka telewizyjna i filmowa. Jej pasja to kabaret - w ciągu ostatnich 30 lat zrobiła prawie 1000 programów kabaretowych. Od niedawna również autorka książek i prezeska firmy Story Production. Opiekunka i dobry duch seniorskiej grupy kabaretowej, działającej w ramach Fundacji im. Józefa Fettera Pora na Seniora.

dr Jacek Tulimowski

Dr n. med. specjalista Ginekolog-Położnik-Ultrasonolog. Przez wiele lat związany z Kliniką Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie. Oprócz wykonywania pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się propagowaniem wiedzy medycznej w mediach oraz szkoleniami dla dziennikarzy zajmującymi się problematyką zdrowotną. Jest konsultantem i ekspertem Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”, programów o zdrowiu w radiu, telewizji i na portalach internetowych oraz Redaktorem Naczelnym dwumiesięcznika „ Nowy Gabinet Ginekologiczny” i portalu: e-ginekologia.pl. W 2020 roku uhonorowany tytułem Przyjaciela Mediów.

Katarzyna Piątkowska

Dyrektor Zarządzająca w firmie HAVI Logistics. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie, zarówno w obszarze komercji, wsparcia sprzedaży, jaki i szeroko rozumianego łańcucha dostaw. Posiada unikalne doświadczenie z różnych obszarów organizacji, co gwarantuje szerokie rozumienie spektrum biznesu. Od kilku lat działa jako mentor współpracując zarówno ze studentami, jak również wspierając i promując kobiety w biznesie. Wspomaga ludzi ambitnych, odważnych i dążących do osiągnięcia satysfakcji z życia zawodowego i nie tylko. Sukces w biznesie opiera na pozytywnym przywództwie oraz współpracy z fantastycznymi ludźmi.

Marta Szymczak

Właścicielka marki DepilConcept - największej sieci trwałej depilacji w Polsce, która zatrudnia ponad 300 kobiet, w tym ponad 70 niezależnych przedsiębiorczyń. Ważnym aspektem jej działalności jako liderki na rynku beauty jest szerzenie komfortu - w życiu codziennym jak i biznesowym - każdej kobiety, bez względu na wiek. Angażuje się biznesowo w projekty społeczne, m.in.: wspiera fundację Kwiat Kobiecości. Od zawsze wierzy, że ambicja i moc kobiet są potężną siłą w realizacji i spełnieniu marzeń o własnej firmie.

dr n. med. Robert Kowalczyk

Psycholog, certyfikowany seksuolog kliniczny, psychoterapeuta, biegły sądowy. Wykładowca akademicki oraz współtwórca Instytutu SPLOT, gdzie min. prowadzi psychoterapię indywidualną oraz par w nurcie poznawczo-behawioralnym. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych. Redaktor i współautor podręczników akademickich o tematyce psychologicznej i seksuologicznej. Specjalista w mediach i konsultant. Współprowadzi cotygodniowe autorskie programy: SexAudycja i SexPodcast w radiu TokFM oraz podcast „Męskie światy” dla vogue.pl.

Marcin Płassowski

Doświadczony manager z szeroką wiedzą specjalistyczną w zakresie zarządzania multidyscyplinarnymi i wielonarodowymi zespołami, zaangażowany w budowanie skalowalnych, międzynarodowych biznesów. Jego ponad 25-letnie doświadczenie obejmuje marketing i reklamę w B2B, B2C oraz D2C. Obecnie skupiony głównie na D2C (Direct to Consumer), komunikacji online do offline i rozwiązaniach z kategorii live-commerce. Współtwórca rozwiązań i platform agregujących konsumenckie dane behawioralne. Członek jury festiwalu filmowego Golden Arrow i Cameraimage. Współautor i współtwórca pierwszego polskiego serwisu społecznościowego dla marki Wrigley Winterfresh.

Wiktor Niedzicki

Popularyzator nauki, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Autor około 900 programów popularnonaukowych, 2 książek o tematyce geologicznej, kilku książek z zakresu sztuki prezentacji oraz wielu artykułów promujących naukę. Od ponad 20 lat wykładowca akademicki na Politechnice Warszawskiej. Na kanale CiekaWizja na YouTube pokazuje, jak działa świat i prowadzi inspirujące rozmowy z naukowcami i ekspertami.

Agnieszka Jagiełka

Managing Director LHH Polska z ponad 20-letnim doświadczeniem w doradztwie z zakresu zarządzania zmianą, restrukturyzacji oraz rynku pracy. Certyfikowany specjalista marketingu (Digital Marketing Institute) i Trener Zespołowy akredytowany przez Team Coaching International zgodnie z ICF. Współprowadząca podcasty o zmianach karierowych i restrukturyzacjach. Współautorka książki „Restrukturyzacja. Wprowadzanie trudnych zmian z korzyścią dla organizacji i pracowników” Wolters Kluwer, 2022.

Karol Stryja

Entuzjasta nowych technologii, często nazywany ojcem chrzestnym polskich podcastów. Jestem właścicielem studia The Podcast Makers i współzałożycielem międzynarodowego ruchu #VoiceLunch, zrzeszającego najlepszych conversation designerów, konsultantów, programistów i przedsiębiorców działających w obszarze #conversationalAI na świecie. Przez serwis voicebot.ai został uhonorowany tytułem Lidera Technologii #ConversationalAI. Obecnie koncentruje się na rozwiązaniach AI i łączeniu trendów z potrzebami biznesu. Jednocześnie jestem współorganizatorem warszawskich spotkań Śniadania AI.

Tomasz Kozar

Strateg Technologiczny w Microsoft Polska. Zajmuje się promocją i wdrażaniem rozwiązań Chmurowych opartych o produkty Microsoft Azure oraz wsparciem największych polskich przedsiębiorstw w Cyfrowej Transformacji. Zaangażowany w innowacyjne projekty i platformy inkubacyjne dla nowych usług. Uczestniczy w licznych projektach informatycznych dla branży energetycznej, paliwowej, telekomunikacji i farmaceutycznej. Posiada duże doświadczenie w implementacji i projektowaniu sieci operatorskich, technologii optycznych oraz systemów zarządzania. Autor wielu publikacji prasowych, prelegent na konferencjach branżowych oraz autor wykładów na temat nowoczesnych technologii cyfrowych w SGH, ALK, UW.

logo_PnS

organizator i koncepcja merytoryczna

NN_Nat_Ned_v1.2_logo_01_rgb_fc

partner

Warszawa-znak-RGB-kolorowy-projekt_wspolfinansuje

organizator

organizator

partner medialny

test

partner merytoryczny

Asset 3@8x

partner merytoryczny

partner technologiczny

Silni * Wiekiem *
s

Lorem ipsum dolor sit amet, constetur adipcing eliu